Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 2643 | НОВИНИ

Пожар в автобус взе шест жертви в Швейцария. Не се изключва терористичен акт

Пожар в автобус взе шест жертви в Швейцария. Не се изключва терористичен акт
Източник: БГНЕС
Шестима души загинаха, а най-малко четирима бяха ранени при пожар в автобус в Западна Швейцария, съобщава ДПА. Инцидентът е станал в община Керцерс, в кантона Фрибур, западно от столицата Берн. Трима от пострадалите са в критично състояние, а при спасителните действия е бил ранен и служител на спешна помощ. Полицията посочва, че е възможно трагедията да е резултат от умишлени действия и допуска, че пожарът може да е бил предизвикан нарочно. На този етап обаче не може да се потвърди дали става дума за терористичен акт.
 

Швейцарският вестник „Блик“ цитира очевидец, според когото мъж е излял бензин в автобуса и след това се е самозапалил. От полицията потвърждават, че са получили подобна информация, но засега не могат да я потвърдят.

 

В социалните мрежи бяха разпространени видеокадри, на които се вижда как автобусът е обхванат от пламъци, а над него се издига гъст дим. Пожарникарите са успели да потушат огъня, но превозното средство е напълно унищожено.

 

Разследващите все още не могат да уточнят колко пътници е имало в автобуса и дали шофьорът е сред жертвите. В ход е процедура по разпознаване на телата, като засега не е ясно и дали предполагаемият извършител е сред загиналите.

 

Автобусът е собственост на компанията PostAuto – дъщерно дружество на Швейцарските пощи, което извършва редовни пътнически превози основно в селските райони на страната.




f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Контрол над обществените медии: Новият фронт на политическо влияние в Европа 0| 19 | Контрол над обществените медии: Новият фронт на политическо влияние в Европа Шефът на БНБ Радев: Конфликтите в Близкия изток помпат директно инфлацията у нас 0| 216 | Шефът на БНБ Радев: Конфликтите в Близкия изток помпат директно инфлацията у нас Въздушно превъзходство и още изводи: Франция променя военната си стратегия 0| 335 | Въздушно превъзходство и още изводи: Франция променя военната си стратегия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads