Реклама / Ads
1| 4515 |12.12.2022 НОВИНИ

Ще се радваме ли на сняг по Коледа?

.
Източник: Личен архив
И във вторник и сряда ще остане студено с температури сутринта до минус 5 – минус 6 градуса, а в часовете следобед – до максимум +5 - +6 градуса.
 

Пореден средиземноморски циклон се очаква да засегне Балканите в сряда. У нас валежите ще започнат от югозапад на североизток по-късно следобед и ще продължат през нощта. Отново ще има условия за мокър сняг в планините и около планинските масиви в западната половина на България, предаде NOVA.

 

Междувременно от Средиземноморието ще нахлуват топли въздушни маси, които ще повишават температурите. Така в последните 2-3 дни на седмицата вятърът ще се обърне от юг-югозапад, ще е със силни пориви и термометрите ще се върнат към дневни стойности между 10 и 15-16 градуса.

 

В самия край на тази и началото следващата седмица на предстои нов краткотраен напън на декемврийския студ. Ще премине студен атмосферен фронт, който ще понижи температурите около 19-20 декември. Валежите ще са през почивните дни - краткотрайни, предимно от дъжд в ниската част на страната.

 

В дните около Бъдни вечер и Коледа ще настъпи период с по-устойчиво сухо време. Слънцето ще грее по-често, температурите сутрин ще са близки до нулата, а следобед ще достигат 9-10, на места до 14-15 градуса.

 

С много голяма вероятност ще посрещнем Коледните празници без сняг в равнинната част на страната.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2516 |22.12.2025 Коледната седмица започва с облаци и мъгла, идва застудяване . 0| 2651 |29.11.2025 Дъждовна събота, на места – 50-60 литра на квадрат . 0| 3195 |06.01.2025 До 15 градуса на Йордановден . 0| 3584 |29.04.2024 Великден идва с пролетни бури

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads