Реклама / Ads
0| 4302 |12.06.2021 НОВИНИ

Тежка катастрофа и ранени пилоти на ”Монбат Рали Сливен”. Състезанието спря

.
Тежка катастрофа спря ”Монбат Рали Сливен”. Лидерите след първия ден Угур Сойлу и Арас Динчер претърпяха тежък инцидент по време на етапа „Трапоклово“ и са ранени.
 

Според информациите от щаба, рязко и при много висока скорост автомобилът им се е отклонил вдясно от трасето, влязъл е в канавката, а след това е "отскочил" над 15 метра.

 

На мястото на инцидента са пристигнали линейка, пожарна и полиция. Двамата състезатели веднага са транспортирани в болница.

 

С мозъчен оток и фрактура на гръбначен прешлен е пилотът на турския екипаж, съобщи за БТА д-р Хрисант Хрисантов, зам.-директор по медицинските дейности в МБАЛ "Д-р Иван Селимински" в Сливен.Според лекарите пострадалият вероятно има и травма на рамото, като се прави скенер.

 

От областната болница са готови да настанят пациента в реанимационното отделение, но, по думите на д-р Хрисантов, от екипа на състезателя имат намерение да го транспортират в Турция. Въпреки сериозната политравма, пилотът е стабилен и контактен. Навигаторът е без сериозни травми, направени са му изследвания и е освободен.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3052 |22.01.2025 "ПИМК": Наш машинист е опитал да спаси двамата загинали, но не е имал достъп до тях . 0| 3400 |16.01.2025 Един от пострадалите при трагедията в Локорско е в много тежко състояние . 0| 3620 |04.11.2024 Сложна спасителна операция: Въздушна линейка и спасители извадиха турист от опасен скален участък в Пирин / снимки/ . 0| 3421 |24.10.2024 Пострадалият след скок с парашут край Ботевград е в стабилно състояние, но все още е с опасност за живота

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads