Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4949 | НОВИНИ

Три инцидента с товарни влакове от началото на годината

Влакова катастрофа близо до Храбърско
Влакова катастрофа близо до Храбърско
Трагедията в Хитрино е четвъртият инцидент с товарни влакове от началото на годината, съобщава бТВ. Те е са взели жертви, но фургоните им са били натоварени с цимент и въглища.
 

На 23 януари в Дупница вагоните на товарен влак дерайлират при влизане в гарата на града. Вероятната причина са замръзнали спирачки.

 

На 28 август седем вагона с въглища дерайлират на отсечката Костинброд-Петърч. Във влака са били трима машинисти, които не са пострадали. Инцидентът обаче изплашил хората, които живеят в района. Назначена е комисия, която разследва причините за инцидента. Установено е, че спирачката е изправна.

 

На 3 септември 1400-тонна композиция, пълна с въглища, пътува между Волуяк и Храбърско. На около километър от Храбърско, шест от вагоните се обръщат.

Отново, като по чудо, пострадали няма.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Над 6 км опашка от тежкотоварни автомобили на ”Дунав мост 2” 0| 4233 | Над 6 км опашка от тежкотоварни автомобили на ”Дунав мост 2” Хиляди допълнителни места във влаковете за дългата почивка 0| 4679 | Хиляди допълнителни места във влаковете за дългата почивка БДЖ спира влакове за лятото, няма локомотиви 0| 5667 | БДЖ спира влакове за лятото, няма локомотиви Влакове масово закъсняват заради стари локомотиви 0| 5593 | Влакове масово закъсняват заради стари локомотиви

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads