Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4672 | НОВИНИ

”Задържане под стража” за Л. Данчев заради пожара на тютюневите складове

”Задържане под стража” за Л. Данчев заради пожара на тютюневите складове
Окръжният съд в Пловдив постанови мярка „задържане под стража” по отношение на 44-годишния Любомир Данчев, обвинен за пожара в тютюневите складове в Пловдив, предаде Радио „Фокус“ - Пловдив. Според съда от събраните доказателства по делото може да се направи извода и обоснованото предположение, че той е извършил деянието.
 
Налице е опасност Данчев да извърши друго престъпление, предвид съдебното му минало. Съществува и реална опасност той да се укрие, тъй като няма постоянен адрес и води скитнически начин на живот, смята съдебния състав. Според съда липсват доказателства за това, че обвиняемият има склонност към паленето на пожари.

Определението на Окръжния съд не е окончателно и подлежи на обжалване в 3-дневен срок пред Апелативен съд - Пловдив. Защитниците на Данчев Зоя Тошкова и Стефан Левашки обявиха, че ще обжалват решението за взимане на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража”.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Росен Петров иска армейска  „Бригада гранична стража” 16| 4670 | Росен Петров иска армейска „Бригада гранична стража” Петима с мярка за неотклонение „задържане под стража” 2| 5522 | Петима с мярка за неотклонение „задържане под стража” Темида остави "под стража” Келата 3| 7684 | Темида остави "под стража” Келата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads