Реклама / Ads
37| 6124 |08.07.2023 АКТУАЛНО

МО алармира: Президентството манипулира общественото мнение с неверни внушения за военната помощ за Украйна

.
Източник: БГНЕС
Във връзка с медийни запитвания за коментар относно изявление на вицепрезидента Илияна Йотова, Министерство на отбраната заявява:
 

"Тревожно е, че президентската институция манипулира общественото мнение с неверни внушения за военната помощ за Украйна и така подхранва кампанията по дезинформация, която се води срещу България. Като подменя информацията за това, което страната ни е готова да предостави като помощ, с това, което Украйна иска от България, вицепрезидентът заблуждава обществеността.

 

Министерството на отбраната има пълната подкрепа от правителството за военната помощ за Украйна, определена с решение на Народното събрание.

 

Подкрепата категорично няма да застраши боеспособността на българската армия и възможностите на държавата ни да се защитава. България ще предостави боеприпаси, които са към края на своя ресурс, но са в годно състояние. Те са извън нормативите за поддържане на запаси и осигуряване на подготовката на армията.

Обръщаме внимание, че с днешния си опит да разклати стабилността на редовното правителство, вицепрезидентът насажда страх и разединява, вместо да обединява нацията".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 9434 |01.07.2024 Кап. I ранг Васил Данов: Доволен съм, че президентът се отказа да оглави делегацията във Вашингтон . 1| 3459 |27.05.2024 MO: България няма да участва с военнослужещи на територията на Украйна . 1| 5255 |21.03.2023 ПП-ДБ: Остро се противопоставяме на поредния опит на Румен Радев да неглижира решенията на Народното събрание . 4| 3787 |15.02.2023 МВнР: Отдаваме почит на Украйна. Защитаваме правото ѝ да реши собственото си бъдеще!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads