Реклама / Ads
2| 5985 |03.02.2017 ПОЛИТИКА

Депутати на нож за президентското вето за концесиите

.
Манол Генов и Георг Георгиев
Когато чух изказването на Радев, се сетих за една реплика от филма ”Вчера”. Ростислав се обръща към Иван и му казва: ”Страхливо започваме живота си, Иване”. Това заяви председателят на Младежи-ГЕРБ и бивш депутат Георг Георгиев. Коментарът му беше по повод наложеното от президента вето върху Закона за концесиите.
 
Георгиев определи ветото като първи политически акт. Той смята, че партийните интереси на БСП започват да съвпадат с надпартийните на Радев. Бившият депутат от ГЕРБ подчерта, че президентът не си е направил труда да разбере, че в закона 70% от текстовете са транспониране на европейско законодателство.

"Президентът се възползва от системата и извърши нелегитимен акт. Защото в момента реално парламентът няма как да разгледа наново закона", заяви още Георгиев.

От своя страна Манол Генов от БСП коментира, че президентът е застанал на страната на интересите на хората. "Този закон в този си вид наистина създава хаос", коментира той.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 34848 |22.04.2025 Президентът на Forbes с плашеща прогноза след срива на долара . 2| 5335 |21.04.2025 Русия наруши примирието близо 3000 пъти, алармира Зеленски . 19| 14973 |16.04.2025 Възкресението на един гьол или сагата АЕЦ "Белене" . 5| 23138 |13.04.2025 Търговията спря, напрежението расте: Как се сринаха отношенията между САЩ и Китай

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads