Реклама / Ads
16| 6322 |28.01.2014 НОВИНИ

Депутати искат да спрат Луковмарш

.
Депутатът Борис Цветков
Народните представители Борис Цветков, Георги Кадиев и Христо Монов се срещнаха със столичната кметица Йорданка Фандъкова, за да обсъдят какви мерки да се вземат при провеждането на тъй наречения Луковмарш. Адвокат Ирина Алексова от сдружение „Солидарна България“, която защитава пострадали от скинари, също взе отношение за шествието на последователите на ген. Христо Луков.
 

 

Луковмарш пропагандира омраза, ксенофобия и расизъм. Когато минава по централните софийски улици, много наши деца и младежи се увличат по черните еднакви фланелки и се опитват да подражават, коментира пред Фрог нюз депутатът Борис Цветков.  

 

„Те използват факти от миналото, маскирани като патриотизъм, и под маската на уважаване на българския военен и герой в дадена война, но след това премълчавайки, че той е приятел на хитлеристката държава, скандират срещу цигани, бежанци, комунисти, селяни, срещу различните”, допълва Цветков.

 

По негова информация има много сигнали от началото на годината за насаждане на омраза. Един от тях е на посланика на Израел.

 

На 15 февруари последователите на Христо Луков планират да проведат шествие в негова чест. 

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1 |11.12.2025 Украйна удари за първи път руска нефтена платформа в Каспийско море . 0| 158 |11.12.2025 САЩ задържаха петролен танкер край бреговете на Венецуела . 0| 149 |11.12.2025 Съдът реши: Гаранцията на Благо Коцев остава 200 000 лева . 1| 388 |11.12.2025 Рюте: Ние сме следващата цел на Путин, трябва да се подготвим за световна война

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads