Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
9| 5555 | НОВИНИ

Политолог: Оставката на Първанов дава сила на БСП

Кирил Аврамов
Кирил Аврамов
Вероятно причината за преосмисляне на позицията за дълга на партиите, подкрепящи правителството, беше идеята за изваждане на Патриотичния фронт и АБВ от управляващите и влизане в турбулентност. Това каза политологът Кирил Аврамов в интервю за БНР.
 

"За съжаление, това, което видяхме в залата, демонстрира не особено доброто ниво на българския парламентаризъм и на дебатите и затова и у широката публика остана неприятното чувство за това как се взимат изключително важни решения. Тази вина ще бъде платена много тежко, най-вече от самите реформатори и от тези, които вчера промениха мнението си. Най-малко губещ в случая ще бъде ДПС.

Това, което видяхме, е осигуряване на дългосрочен политически комфорт. Оказа се, че трябва да питаме защо ще взимаме заем. Отчасти рационалният отговор е, защото имаме да покриваме падежи по стари вноски, които очевидно няма как да бъдат избегнати. Но от друга страна, искам да попитам, тъй като има и други опции – субсидии за определен тип електорати, идеи за саниране и т.н., тези разходи не биха ли могли да бъдат свити, за да бъдат проведени реформи", добави той.

По отношение на вчерашното поведение на АБВ, Аврамов коментира: "АБВ уби инерцията. Нещо, което бях предвидил, че ще се случи с тях. Уби инерцията и остави възможност отново в лявото пространство да набират сила било то БСП, било то друга формация, която да обере кипящото недоволство. Не ме изненадва, че Първанов ще подаде оставка, но не виждам промени засега в управляващото мнозинство, тъй като това вчера беше един вид рубикон, който трябваше да бъде преминат и беше преминат", каза още политологът.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Жельо Бойчев: Оставката на Първанов- заради грубата грешка на АБВ 6| 5021 | Жельо Бойчев: Оставката на Първанов- заради грубата грешка на АБВ Първанов и АБВ няма да подкрепят дълга от 16 млрд. 7| 4716 | Първанов и АБВ няма да подкрепят дълга от 16 млрд. Първанов с облог, че няма да подкрепи заема 15| 5119 | Първанов с облог, че няма да подкрепи заема Първанов: Няма да подкрепим заема, не ме плаши оставката на Борисов 12| 5191 | Първанов: Няма да подкрепим заема, не ме плаши оставката на Борисов

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads