Реклама / Ads
0| 3379 |24.08.2022 НОВИНИ

Зеленски не иска примирие и нови Мински споразумения

.
Володимир Зеленски
Украйна не е готова за преговори с Русия за прекратяване на огъня, тъй като не иска да повтори негативния опит от Минските споразумения, довели до загуба на контрол над нашите територии.
 

Това каза президентът Володимир Зеленски на пресконференция след втората среща на върха на Кримската платформа в Киев.


"Обяснихме, че няма да има Минск-3, Минск-5 или Минск-7. Ние няма да играем тези игри, ние загубихме част от нашите територии по този начин. И това всички го разбират много добре, всички го чуха от нас. Защото това е капан. Ние го разбираме", обясни държавният глава.


Зеленски отбеляза, че режимът на прекратяване на огъня може да се проточи с години и Украйна ще остане без част от териториите на юг и няма да има достъп до морето. Президентът на Украйна не изключи възможност Русия да започне нови военни действия след време и да превземе Николаев, Одеса и дори да повтори опита да превземе Киев.


В същото време обаче по думите му колкото по-дълго продължава войната, толкова по-скъпо ще струва тя на целия свят и на самата Русия. Президентът на Украйна е убеден, че щетите от тази война могат да бъдат намалени чрез ускоряване на нейния край и призова за изпращане на още оръжия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 5645 |13.11.2025 Зеленски за изтеглянето от Покровск: Никой не ги принуждава да умират заради руините . 7| 4500 |25.09.2025 Зеленски към Русия: Спрете войната или си търсете бомбоубежища . 18| 3390 |29.03.2025 В Киев ще се срещнат началници на ГЩ, чиито държави са готови да изпратят войски в Украйна . 18| 3737 |28.06.2024 Володимир Зеленски: Правя план за прекратяване на войната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads