Реклама / Ads
32| 9480 |30.08.2024 ПОЛИТИКА

Готви ли се "Да, България" да напусне коалицията ПП-ДБ?

.
Източник: личен архив
Партиите в коалицията ПП-ДБ не са приели предложението на "Да, България" за провеждане на предварителни избори, чрез които да бъдат подредени листите за предстоящия парламентарен вот.
 

Това става ясно от декларация на Националния съвет на "Да, България", изпратена до медиите.

На проведено вчера заседание Националният съвет на "Да, България" е възложил на Изпълнителния съвет да проведе още един кръг разговори с партньорите им от коалицията, като целта е намиране на общо решение, така че партийните квоти да бъдат заменени от качествени критерии за подбор, като се отчита досегашната дейност на кандидатите, техният принос и разпознаваемост.







Срокът за провеждане на преговорите е до вторник, 3 септември. В зависимост от постигнатия напредък тогава ще бъде взето решение за формата на участие на "Да, България" на изборите, се казва още в позицията на Националния съвет.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2926 |11.12.2024 Румен Радев продължава консултациите: Кои партии са поканени и какво предстои? . 9| 5393 |04.04.2023 ПП-ДБ все пак проговориха: Събират се да умуват оттук нататък каква ще е посоката . 27| 8771 |16.11.2021 ”Продължаваме промяната” започнаха преговори с партията на Слави и ”Демократична България” за правителство . 24| 6953 |18.05.2009 Развод с ДСБ искат сините в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads